Zdeněk Slejška

Ředitel nadačního fondu

zdenek.slejska@eduzmena.cz

+420 605 967 368

Vždycky mě bavilo přemýšlet o celkovém systému vzdělávání, co se jak ovlivňuje a co je zapotřebí řešit. Eduzměna je postavená na tom, že se o vzdělávání přemýšlí v souvislostech a zároveň uzemněně – co reálně může podpořit změnu. To jsou věci, které mě lákají. A také výzva vymyslet, jak na to vše sehnat podporu.

Zdeněk vystudoval obor biologie–tělesná výchova na Pedagogické fakultě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Věnoval se učení dětí i dospělých a má za sebou 15 let lektorské praxe v oblasti prožitkové pedagogiky. Podílel se na mnoha vzdělávacích projektech v roli metodika a manažera pod hlavičkou Prázdninové školy Lipnice a následně sdružení Egredior, které spoluzaložil. V letech 2006–2010 řídil ve Výzkumném ústavu pedagogickém v Praze Metodický portál rvp.cz, který se snažil podporovat tvořivé učitele a stal se největším odborným portálem v České republice. V roce 2010 založil obecně prospěšnou společnost EDUin, kterou až do konce roku 2017 řídil. Za svou podporu systémových změn v oblasti vzdělávání se stal v roce 2013 Ashoka Fellow. Jeho zálibou je běh na lyžích, chození po horách a práce se dřevem.

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.