Hana Vellánová

Vždycky jsem se snažila měnit školu, kterou jsem vedla, a pomáhat i jiným školám k proměně. Eduzměna je velká výzva – zjistit, co a jak je potřeba udělat, aby naše školy vytvářely pro žáky podmínky a prostředí, kde si žáci udrží chuť se učit a budou se stále zlepšovat. Zkusit proměnu skupiny různých škol na určitém území, zjistit, co se musí naučit ředitelé, učitelé a co mají změnit zřizovatelé, aby děti v jejich školách mohly být ve svém učení úspěšné a spokojené. Cíle a myšlenky Eduzměny mi dávají možnost zužitkovat bohaté zkušenosti pedagoga, manažera a lídra, a přispět tak k nutné změně našeho školství.

Hana je matkou dvou dětí, babičkou dvou vnuček, které jsou pro ní inspirací a poskytují jí námět k přemýšlení, jak se dítě učí, co k tomu potřebuje od nás dospělých. Ve své práci oceňovala svobodu, kterou si vždy udržela. Jejím cílem bylo hledat tvořivé spolupracovníky, které  podporovala v jejich rozvoji, a stejně tak to očekávala od nich ve vztahu k žákům.

Po osmnácti letech ukončila Hana jednu ze svých aktivit – práci ředitelky Základní školy v Plané nad Lužnicí. I nadále se věnuje vzdělávání pedagogů (většinou celých pedagogických sborů), vzdělávání ředitelů v projektu Strategické řízení a plánování, pracuje individuálně jako konzultant rozvoje škol v Jihočeském kraji, působí v organizaci ZVAS, kterou před 20 roky řídila a do které se nyní vrátila jako manažerka vzdělávání pro vedoucí pracovníky škol Jihočeského kraje. Aktivně se podílí na činnosti Trvalé obnovy školy, která sdružuje vedení škol hledající cesty ke zlepšování svých škol.

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.