Novinky

Aktuální dění kolem Eduzměny, našeho pilotního projektu na Kutnohorsku i šíření do dalších čtyř regionů, kam předáváme to nejlepší, co se na Kutnohorsku osvědčilo.

Jaký byl rok 2023 v Eduzměně

Čeká nás poslední školní rok našeho pilotního projektu na Kutnohorsku. Znamená to především vše klíčové dotáhnout a začít popisovat naše zkušenosti tak, abychom je mohli předávat dál. Nyní bychom vám rádi představili výroční zprávu za rok 2023, v níž se ohlížíme za tím, co se odehrálo a kam jsme se posunuli.

Koordinační schůzka: zřizovatelé a jejich role ve vzdělávacím systému

Eduzměna uspořádala koordinační schůzku zaměřenou na roli zřizovatelů ve vzdělávacím systému. Byla to skvělá příležitost využít naši zkušenost spolupráce s 15 nadacemi, které podporují integraci a vzdělávání ukrajinských uprchlíků, a zaměřit pozornost na další aktuální témata ve školství.
 

Tisková zpráva: Týmy duševního zdraví pro děti získaly na Kutnohorsku finanční podporu radnic

Radnice měst a obcí na Kutnohorsku nově schválily finanční podporu Týmů duševního zdraví, které ve školách pomáhají dětem a jejich rodičům a také učitelům. Mobilní týmy odborníků v regionu působí od roku 2021, nyní poprvé však na jejich fungování významně přispějí zřizovatelé škol. Nejvyšší částkou, konkrétně 1,75 milionu korun, se rozhodlo týmy podpořit město Kutná Hora.

Iniciativa Cesty pomůže mladým uprchlíkům na českém pracovním trhu

Propojit mladé uprchlíky z Ukrajiny s takovými pracovními příležitostmi, které jim umožní zároveň pokračovat ve vzdělávání a rozvíjet své praktické dovednosti. To je cíl iniciativy Cesty, kterou na konci loňského roku spustil UNICEF spolu s velvyslanectvím USA v České republice, vládními partnery a neziskovými organizacemi. Do projektu je zapojen také nadační fond Eduzměna.

Regionální průvodci škol se na Kutnohorsku osvědčili, jejich práce pomáhá ředitelům i učitelům, ukázala studie

Tisková zpráva: Zavedení regionálních průvodců škol na Kutnohorsku se osvědčilo a prokazatelně pomáhá ředitelům i učitelům v jejich práci. Vyplývá to ze studie, kterou po dvou letech testování této nové role ve školách ve vybraném regionu sestavil na základě sesbíraných dat Nadační fond Eduzměna.

Eduzměna je hrdým partnerem nového podcastu Českého rozhlasu o vzdělávání

V pondělí 15. dubna odstartoval na Českém rozhlasu Plus nový podcast o pozitivní praxi ve školách a vizích pro školství s názvem Reparát, který vzniká ve spolupráci s Nadačním fondem Eduzměna.

Top 10 Eduzměny na Kutnohorsku 2023

Pilotní projekt Eduzměny na Kutnohorsku se v roce 2023 překlopil do své druhé poloviny. Podporovali jsme propojování škol mezi sebou i s rodiči a nabízeli dlouhodobé vzdělávání pedagogům. Tématem roku byl také formativní přístup či skutečné zapojování dětí do rozhodování. Nově se podařilo projekt podpořit i penězi z veřejných rozpočtů. A své aktivity jsme začali více šířit mimo Kutnohorsko. 

Eduzměna zahájila kurz pro nové regionální průvodce

Proškolit nové regionální průvodce škol a podpořit tak šíření našich zkušeností z pilotního projektu na Kutnohorsku. To je cíl celoročního zážitkového kurzu, který Eduzměna zahájila na konci ledna.

Eduzměna se připojuje k Týdnu pro wellbeing ve škole

Wellbeing chápeme jako základní předpoklad pro dobré učení. Hodně dětí má přitom školu stále spojenou s pocitem strachu a ohrožení.  I proto se připojujeme k iniciativě Týden pro wellbeing ve škole.

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.