Eduzměna je hrdým partnerem nového podcastu Českého rozhlasu o vzdělávání

V pondělí 15. dubna odstartoval na Českém rozhlasu Plus nový podcast o pozitivní praxi ve školách a vizích pro školství s názvem Reparát, který vzniká ve spolupráci s Nadačním fondem Eduzměna.


Zaměřuje se na inovace ve vzdělávání, přináší pohledy na fungující a ověřené změny ve výuce a nabízí inspirativní know-how ze školního prostředí u nás i v zahraničí. „Jsme velmi rádi, že nás Český rozhlas oslovil ke spolupráci, protože díky naší pilotáži na Kutnohorsku můžeme nabídnout zajímavé zkušenosti, a to i díky síti partnerů, se kterými jsme v kontaktu,” říká ředitel Eduzměny Zdeněk Slejška.

Vedoucí programu Českého rozhlasu Plus Václav Štefan k tomu dodává: „V tuzemských médiích dlouhodobě chybí přístup, kdy se novináři systematicky zaměřují na v praxi vyzkoušená řešení problémů. Reparát je prvním velkým projektem, který Český rozhlas v oblasti solution žurnalistiky nabídne.”

Reparát bude k poslechu živě každé pondělí po 11. hodině a pustit si ho můžete také v podcastových aplikacích.

Prvním tématem byly přijímačky na střední školy a kariérové poradenství. Další díly se pak zaměří třeba na wellbeing, formativní hodnocení, vzdělávání učitelů nebo maturitní zkoušky.

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.