Měníme postoj ke vzdělávání

Naším cílem je zapojit do změny vzdělávání širokou veřejnost. 

Kampaň „Změňme společně, jak u nás učíme“

Děti by měly chodit do školy, která je připraví na život, bude je bavit a dávat jim smysl. Takové školy v České republice sice jsou, ale je jich stále málo. My chceme, aby jich bylo víc a aby byly dostupné pro všechny. V dnešním světě totiž nestačí znát kvanta informací, je důležité umět je použít, pěstovat dobré vztahy i kritické myšlení. Na to jsme upozornili v kampani „Změňme společně, jak u nás učíme“ v srpnu 2021. Náš spot vzbudil velký ohlas a viděly ho přes dva miliony lidí.

Spot promlouvá z duše nás všech. Je v něm něco, co všichni víme, ale nic s tím neděláme. Hodně dětí ví, že není správné, jak se učí. Že musí umět věci, které pro ně nejsou užitečné. Ale samozřejmě to nedokáží vyjádřit. A tak jsem si řekl: Pojďme tam mít dítě, které to dokáže říct.

Václav Krbůšek, režisér spotu

Konference Eduzměna v poločase

V říjnu 2022 jsme v pražském DOXu uspořádali první konferenci Eduzměny. Pilotní projekt, v jehož rámci testujeme možnosti proměny školství na příkladu Kutnohorska, dospěl do poloviny, a tak už bylo co vyhodnocovat. 

Cílem setkání téměř dvou set zástupců MAP pro vzdělávání, učitelů, ředitelů škol, úředníků a dárců nadačního fondu bylo nabídnout pohled Eduzměny na to, jak dělat změnu, jak pracovat v rámci regionu a inspirovat se navzájem. A jak dosavadní poznatky a zkušenosti začít šířit dál. 

Jednotlivé prezentace najdete zde.

 

Další záznamy a videa z konference zde.

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.