Příběhy

Tady najdete příběhy lidí, kteří jsou do projektu zapojení i rozhovory se zajímavými osobnostmi, kterých se naše úsilí o změnu týká. Chceme totiž, abyste mohli Eduzměnu vidět jejich očima. A nechybí ani reportáže o událostech, kterými měníme vzdělávání k lepšímu.

Dokud nezměníme myšlení, školství nebude jiné

Rozhovor s Lucií Pleškovou z Nadace OSF, která stála u zrodu Eduzměny. Potkaly jsme se spolu v den, kdy to vypadalo, že ministerstvo školství shodí svou kontroverzní vyhlášku...

Ředitelka: Musíme si přiznat problémy a nelhat si

Rozhovor s Ivanou Starou, ředitelkou Zákadní školy Zruč nad Sázavou. Měly jsme domluvenou online schůzku v den, kdy se na druhém stupni zavedly roušky.

Máme unikátní příležitost udělat velkou změnu

Rozhovor s Kamilou Drtilovou, manažerkou projektu Eduzměny na Kutnohorsku Příběh Kamily Drtilové je plný nečekaných a odvážných cest, v nichž vzdělávání mělo hlavní roli.

Dítě není žádná nádoba, kterou musíme naplnit

Rozhovor s Lenkou Eckertovou, ředitelkou Nadace RSJ Když jsem poprvé potkala Lenku Eckertovou, ředitelku Nadace RSJ, zaujala mě svým velmi jemným, ale pevným projevem.

Muž, který chce posunout české školství

Rozhovor s ředitelem Nadačního fondu Eduzměna Zdeňkem Slejškou Aby si něco zapamatoval, musel to prožít. Postupně pochopil, že škola nenabízí to, co většina dětí potřebuje. Prožitek.

Učiva může být až o půlku méně. Už za tři roky

Už to zkrátka není o tom, že napíšu něco na tabuli a další hodinu z toho žáka vyzkouším,“ říká v rozhovoru pro Eduzměnu ředitel kanceláře ministra školství Jaromír...

Co přinesla českému školství koronakrize? Obnažené problémy i šance

Přebujelé školní osnovy, dramatické rozdíly v kvalitě českých škol, nerovnost ve vzdělávání a přetíženost části ředitelů, kterým chybí manažerské dovednosti.