Zkušební regiony: na Přešticku a Blovicku dostali učitelé šanci uskutečnit své nápady

Díky podpoře od Nadačního fondu Eduzměna mohly školy, žáci a učitelé na Přešticku a Blovicku přijít s vlastními nápady, jak zlepšit vyučování, a získat peníze k jejich uskutečnění. Grantový program ProŠkoly je měl motivovat k tomu, aby sami aktivně vymysleli a navrhli, co by s dětmi chtěli dělat. O 33 základních škol a školek v tomto regionu se stará organizace MAS Aktivios. 

„Výhodou našeho programu je, že o podporu mohli požádat i jednotliví učitelé či žáci samostatně, nezávisle na škole a že administrativa spojená s žádostí či realizací aktivity je pro žadatele minimální. A protože víme, že v našem území je mnoho pedagogů se skvělými nápady, budou mezi nimi i přes nepříznivou epidemiologickou situaci zajímavé projekty,“ těšila se Martina Hanzlíková.

O grant se nakonec přihlásily 4 školy a dva učitelé. Příspěvky tak putují třeba do Chocenic – na robotické stavebnice a workshopy, kde budou žáci sestavovat a programovat jednoduché roboty. Naučí se vymyslet a otestovat vlastní řešení a pak ho obhájit. Pracovat se dřevem, tkát, nebo šít budou děti v Renčích: škola z grantu koupí ruční nářadí i malý šicí stroj a žáci půjdou taky na exkurzi do truhlárny.

Jak poskytnout první pomoc a předejít úrazům bylo důležité pro mateřskou a základní školu v Lužanech. Dostali příspěvek na potřebné vybavení a zdravotní sestru, která se do dvoudenního vyučování pro celou školu zapojí. Peníze z grantu poputují taky na konverzaci s rodilým mluvčím nebo zlepšení distančního vyučování.

Zkušební regiony: Ředitelům na Novoborsku pomáhají se zlepšením kompetencí mentoři

Související článek

Zkušební regiony: Ředitelům na Novoborsku pomáhají se zlepšením kompetencí mentoři

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.