Jarmila Baudišová: Věříme, že společně prosadíme opravdové změny

„Škola by měla dát dětem více samostatnosti, naučit je vyhledávat důležité informace a pracovat s nimi. A měla by se stát místem, kam děti chodí s radostí a bez stresu,“ říká na videu pro Eduzměnu Jarmila Baudišová, předsedkyně správní rady nadačního fondu Abakus, jedné ze zakládajících nadací Eduzměny. Na videu také vysvětluje, proč Abakus za vznikem Nadačního fondu Eduzměna stál. Věří totiž jeho poslání, že společně se nám podaří dosáhnout skutečných systémových změn.

Zajímalo nás, jak si vztah ke vzdělání budovali lidé, kteří patří mezi naše významné finanční partnery, proto jsme se jich ptali, jak se sami cítili ve škole, ale i na to jak vidí současné české školství a potřebu změny. Zjišťovali jsme také, co je k podpoře Eduzměny motivovalo.

 

Položili jsme jim tyto otázky:

Jak Vás bavila škola?
Proč podporujete Eduzměnu? 
Proč si myslíte, že by se mělo učit jinak?

 

Takto na ně odpověděla Jarmila Baudišová:

Karel Janeček: Už Komenský říkal, že škola má děti bavit

Karel Janeček: Už Komenský říkal, že škola má děti bavit

Související článek

„Zvláště v dnešní době nemá smysl učit se nazpaměť encyklopedické znalosti. Každý si může najít informace na internetu. Co je důležité? Aby děti chápaly to, co se učí,“ říká na videu pro Eduzměnu Karel Janeček, český matematik, pedagog, bojovník proti korupci, sociální reformátor a také člověk, který stojí za Nadací Karla Janečka, jednou ze zakládajících nadací Eduzměny. Našich významných finančních partnerů jsme se ptali, jak se ve škole sami cítili a jak vidí české školství a potřebu změny.