Eduzměna se připojuje k Týdnu pro wellbeing ve škole

Wellbeing chápeme jako základní předpoklad pro dobré učení. Hodně dětí má přitom školu stále spojenou s pocitem strachu a ohrožení. Jenže pokud je moje škola místem, kam se netěším, tak je něco špatně. A netýká se to jen dětí, ale i učitelů a ředitelů. I proto se Nadační fond Eduzměna připojuje k iniciativě Týden pro wellbeing ve škole, který upozorňuje na to, jak důležité je, aby se ve škole všichni cítili dobře.  Probíhat bude od 13. do 20. února.

V rámci kampaně nabídneme rozhovor se studentkou, která se rozhodla sdílet svoji zkušenost s duševním onemocněním. Školy podle ní psychické problémy dětí neberou dostatečně vážně. Dále se budeme věnovat klimatu školy a zamyslíme se nad tím, co může v oblasti wellbeingu každá škola udělat. Odkazujeme také na průzkumy z poslední doby, které ukazují, že duševní zdraví dětí a wellbeing je skutečně něco, čím je potřeba se začít vážně zabývat.

Do Týdne pro wellbeing ve škole se zapojí více než 60 neziskových organizací. Připraví různé semináře, workshopy, happeningy nebo vzdělávací kampaně. Cílem je poukázat na to, že wellbeing je důležitý pro prevenci duševních onemocnění a také pro to, aby se děti a mladí lidé efektivně učili. Koordinátorem akce je Partnerství pro vzdělávání 2030+.

„Wellbeing zahrnuje několik vzájemně souvisejících oblastí – fyzickou, kognitivní, sociální, emoční a duchovní. K podpoře každé z nich můžeme uplatňovat širokou škálu opatření, od zdravého stravování přes nenásilnou komunikaci po hodnotové vzdělávání,” vysvětluje vedoucí pracovní skupiny Wellbeing Partnerství pro vzdělávání 2030+ Lenka Felcmanová. 

 

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.