Co dělat, když je dítě agresivní?

Co si můžeme představit pod pojmem dětská agrese? Jak ji rozeznat a jak s ní pracovat? Pedagožka, mentorka a lektorka Eduzměny Jana Stejskalová odpovídala na otázky herečky Vandy Hybnerové. Ta si v druhém díle seriálu České televize Ochránce zahrála vychovatelku v diagnostickém ústavu na severu Čech, kde se odehraje tragická událost.

Jak reagovat, když se dítě chová nepřiměřeně? Co můžu udělat jako rodič a jak se mám zachovat, pokud jsem učitel? Jak se dá situace řešit? Na koho se můžu obrátit, pokud si nevím rady, a kdo mi pomůže? I na tyto otázky Jana Stejskalová v rozhovoru odpovídá. 

Seriál Ochránce se věnuje palčivým problémům, se kterými se naše školství dlouhodobě potýká. I proto bude Eduzměna dva vybrané díly v předpremiéře promítat na Kutnohorsku.

První projekce proběhne 30. září v 17 hodin v kinosále Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Kutné Hoře. Diváci se můžou těšit na 5. díl seriálu s podtitulem „Džungle před tabulí“, který ukazuje, jak to dopadne, pokud umístíme romské děti a děti s problémovým chováním do jediné školy a její vedení zůstane na řešení problémů samo. Následovat bude diskuse s autorem scénáře a spoluautorem seriálu Tomášem Feřtkem, ředitelem ZŠ Janáčkovo náměstí v Krnově (tedy ve městě, které úspěšně zrušilo segregovanou školu) Karlem Handlířem, Magdalenou Karvayovou, která se věnuje práci s romskými komunitami v oblasti vzdělávání, a místostarostou Kutné Hory Vítem Šnajdrem.

Káráte učitele? Nedivte se, že hledá na dětech chyby

Káráte učitele? Nedivte se, že hledá na dětech chyby

Související článek

Říkáme, že je potřeba zajistit wellbeing dětí, ale zranění lidé neumějí udělat wellbeing. Nikomu. My potřebujeme udělat wellbeing učitelům, ředitelům, kteří ho začnou chtít tvořit dětem.