Co dělat, když je dítě agresivní?

Co si můžeme představit pod pojmem dětská agrese? Jak ji rozeznat a jak s ní pracovat? Pedagožka, mentorka a lektorka Eduzměny Jana Stejskalová odpovídala na otázky herečky Vandy Hybnerové. Ta si v druhém díle seriálu České televize Ochránce zahrála vychovatelku v diagnostickém ústavu na severu Čech, kde se odehraje tragická událost.

Jak reagovat, když se dítě chová nepřiměřeně? Co můžu udělat jako rodič a jak se mám zachovat, pokud jsem učitel? Jak se dá situace řešit? Na koho se můžu obrátit, pokud si nevím rady, a kdo mi pomůže? I na tyto otázky Jana Stejskalová v rozhovoru odpovídá. 

Seriál Ochránce se věnuje palčivým problémům, se kterými se naše školství dlouhodobě potýká. I proto bude Eduzměna dva vybrané díly v předpremiéře promítat na Kutnohorsku.

První projekce proběhne 30. září v 17 hodin v kinosále Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Kutné Hoře. Diváci se můžou těšit na 5. díl seriálu s podtitulem „Džungle před tabulí“, který ukazuje, jak to dopadne, pokud umístíme romské děti a děti s problémovým chováním do jediné školy a její vedení zůstane na řešení problémů samo. Následovat bude diskuse s autorem scénáře a spoluautorem seriálu Tomášem Feřtkem, ředitelem ZŠ Janáčkovo náměstí v Krnově (tedy ve městě, které úspěšně zrušilo segregovanou školu) Karlem Handlířem, Magdalenou Karvayovou, která se věnuje práci s romskými komunitami v oblasti vzdělávání, a místostarostou Kutné Hory Vítem Šnajdrem.

Káráte učitele? Nedivte se, že hledá na dětech chyby

Související článek

Káráte učitele? Nedivte se, že hledá na dětech chyby

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.