Zkušební regiony: Na Semilsku bude kromě Eduzměny podporu poskytovat i ministerstvo školství

Jak zapojit učitele a ředitele škol, aby byly změny podle jejich představ? To je podle průzkumu ve čtyřech školách na Semilsku jedno z hlavních témat a úkol pro konzultantky Janu Stejskalovou a Barboru Hrdličkovou z organizace JOB – spolek pro inovace, která je odborným partnerem Eduzměny. S vedením škol řeší, co se má zlepšit a kam se posunout. Společně pak navrhují, jak na to. Některé školy už naplánované kroky začaly zkoušet.

A protože se Eduzměně na Kutnohorsku osvědčilo, když si ředitelé navzájem předávají zkušenosti, propojili jsme je i na Semilsku. Poprvé se na začátku února sešli ředitelé plně organizovaných škol, tedy škol, kde je všech devět tříd samostatně. Řešili hlavně, jak dát žákům zpětnou vazbu, aby se mohli zlepšovat, a jak zapojit asistenty pedagogů do online práce v hodinách.

Na Semilsku bude ministerstvo školství pilotně testovat i model tzv. středního článku, který má zlepšit komunikaci škol a ministerstva. Semilsko je ale taky jedním z našich zkušebních regionů a úzce s ním spolupracujeme. Výsledky proto budeme moct porovnat s Kutnohorskem, kde Eduzměna střední článek – roli takového užitečného prostředníka – testuje.

Zkušební regiony: Ředitelům na Novoborsku pomáhají se zlepšením kompetencí mentoři

Související článek

Zkušební regiony: Ředitelům na Novoborsku pomáhají se zlepšením kompetencí mentoři

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.