Eduzměna zahájila kurz pro nové regionální průvodce

Proškolit nové regionální průvodce škol a podpořit tak šíření našich zkušeností z pilotního projektu na Kutnohorsku. To je cíl celoročního zážitkového kurzu, který jsme zahájili na konci ledna. Výcviku se zúčastnila dvacítka zástupců z Kutnohorska i ze spolupracujících regionů Českobudějovicka, Přešticko-Blovicka, Turnovska a Šumpersko-Zábřežska.

Regionální průvodci jsou pro Eduzměnu klíčem ke spolupráci s jednotlivými školami a sehrávají tak zásadní roli na cestě ke změně. „I proto jsme se nejprve věnovali tomu, co to vlastně znamená ‚být průvodcem‘. Zaměřili jsme se i na to, jaké jsou první kroky k zahájení spolupráce se školou a jak zjišťujeme potřeby všech, kterých se vzdělávání týká, tedy dětí, učitelů, ředitelů i rodičů,” uvádí k právě zahájenému ročnímu výcviku programová manažerka Monika Hrochová.

Jak dál s šířením Eduzměny?

Související článek

Jak dál s šířením Eduzměny?

Během výcviku měli budoucí průvodci možnost seznámit se s prvky aktivity, reflektivity a vztahů i s principy učících se organizací, a to zážitkovou formou. Stavěli společně nejvyšší nebo nejkrásnější věže z větví, tvořili města z kostiček LEGO. Zamýšleli se i nad tím, kdo je nebo byl jejich průvodce životem a inspirovali se příběhem Antoine de Saint-Exupéryho.

“Máme velkou radost, že se na výcviku sešla velmi zkušená a pestrá skupina lidí, kteří se budou věnovat podpoře rozvoje škol ve svých regionech a těšíme se na další společnou práci,” dodává Monika Hrochová. V rámci výcviku účastníky čekají další setkávání, supervize, společná sdílení i potkávání s regionálními průvodci z Kutné Hory.

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.