Zkušební regiony: Na Hlučínsku se zaměřili na pedagogický leadership ředitelů

Dalším ze zkušebních regionů Eduzměny je Hlučínsko. Zde s podporou grantu od Nadačního fondu Eduzměna uspořádali seminář pro ředitele škol na téma pedagogického leadershipu. Ti se z něj dozvěděli více například o zavádění kolegiální podpory, vzájemného učení pedagogů či o standardu kvality. Ostatně právě kvalita řízení škol je jednou z oblastí, ve kterých se Hlučínsko inspirovalo od Eduzměny. A chtějí se jí věnovat i nadále – pro vedení mateřských a základních škol zde chystají na toto téma další semináře.

„Spolupráce s Eduzměnou nám pomohla si ujasnit priority v regionu – všichni, včetně řady starostů, si uvědomili, že změny ve školství opravdu potřebujeme. Zapálení všech lidí, kteří se kolem projektu pohybují, nás neskutečně nakoplo a kromě toho jsme získali inspiraci k novým aktivitám, jako je třeba vzájemné sdílení zkušeností ředitelů či právě řízení kvality škol,“ řekla Dagmar Quisková, manažerka MAS Hlučínsko.

Zkušební regiony: na Přešticku a Blovicku dostali učitelé šanci uskutečnit své nápady

Související článek

Zkušební regiony: na Přešticku a Blovicku dostali učitelé šanci uskutečnit své nápady

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.