Zkušební regiony: Jihlava podepsala memorandum o spolupráci s Eduzměnou

Aktivity s cílem zlepšit vzdělávací systém běží vedle Kutnohorska také v našich pěti zkušebních regionech. S kolegy v Jihlavě, na Přešticku a Blovicku, Semilsku, Hlučínsku a Novoborsku chceme sdílet to nejlepší z naší praxe na Kutnohorsku. Kromě vlastních nápadů se inspirují některými opatřeními, které jsme zrealizovali, a mohou je zavádět do praxe či zkoušet vlastní nové přístupy, které jsou v souladu s cíli Eduzměny. Někde s pomocí konzultantů, jinde s využitím grantů poskytnutých Nadačním fondem Eduzměna. Do budoucna by pak všude měli dostat přístup ke všem poznatkům a aktivitám, které Eduzměna zrealizuje na Kutnohorsku. A pro rady a konzultace mít k dispozici lidi z týmu, který na projektu pracuje.

Podpis Memoranda o spolupráci na přípravě a realizaci projektu Eduzměna

Související článek

Podpis Memoranda o spolupráci na přípravě a realizaci projektu Eduzměna

Jihlava podepsala memorandum o spolupráci s Eduzměnou

V Jihlavě již vloni proběhlo na všech 11 základních školách zřizovaných městem zjišťování potřeb učitelů, ředitelů i žáků. Vyplynulo z něj třeba to, že napříč školami rezonují čtyři hlavní témata – jak žáky více vtáhnout do výuky při splnění požadavků rámcového vzdělávacího plánu, spolupráce s rodiči, inkluze a jak řešit kapacitu škol a efektivní práci s dětmi ve třídě s vyšším počtem žáků. Na první téma již pro jihlavské učitele proběhl online workshop, k ostatním tématům se plánují.

Během mapování také zjistili, že pro pedagogickou praxi je důležitá výměna zkušeností. Jakmile to situace dovolí, vedení a učitelé společně pojednou na pracovní výjezd.

I když je celá řada témat společná pro většinu škol, má každá z nich také své specifické potřeby. Proto v Jihlavě otestují na základních školách participativní rozpočty, kdy každá dostane 70 tisíc korun, o jejichž využití rozhodnou učitelé spolu s vedením školy.

Eduzměna podepsala s městem Jihlava a spolkem Jihlava mluví o vzdělávání  na začátku února memorandum o spolupráci. Více o něm včetně rozhovoru s primátorkou Jihlavy Karolínou Koubovou najdete na stránkách města.

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.