Pilot 2.0 startuje – první setkání v Paběnicích

Rozšiřování Eduzměny do dalších koutů Česka získává konkrétní obrysy. Máme za sebou první dvoudenní workshop se zástupci Turnovska, Šumpersko-Zábřežska, Přešticko-Blovicka a Českobudějovicka. Právě tyto čtyři regiony Eduzměna vybrala pro svůj unikátní výcvikový program, který zahrnuje zážitková vzdělávací setkání, stáže i odbornou podporu. Sešli jsme se v Paběnicích na Kutnohorsku.

Nejednalo se přitom o pouhé jednosměrné předávání zkušeností. Všechny regiony jsou totiž velmi zajímavé a mají za sebou celou řadu skvělých projektů ve vzdělávání. Proto je celý výcvik založený na vzájemném sdílení, které je ostatně jedním ze základních principů Eduzměny.

Pěti až šestičlenné týmy tvoří zástupci vedení škol, učitelé, členové MAP a MAS i představitelé měst. Společně s nimi se zamýšlíme nad tím, jak naše poznatky z tříletého působení na Kutnohorsku aplikovat právě u nich v regionu. 

Eduzměna se rozšiřuje, v dalších regionech podpoří změnu školství

Související článek

Eduzměna se rozšiřuje, v dalších regionech podpoří změnu školství

Během úvodního setkání jsme se věnovali hlavně teoretickým základům, na kterých Eduzměna staví, jak pracujeme s konceptem učící se organizace i s kulturou školy. Zaměřili jsme se také na vizi a její důležitost v projektech. Naše odborná konzultantka Hana Vellánová mluvila o stěžejní roli průvodců a představila cesty, jakými se jim podařilo navázat spolupráci se školami. Na setkání přijely také dvě kolegyně z kutnohorského týmu. S nimi jsme debatovali o tom, jak v praxi jednotlivé aktivity a propojení Eduzměny a MAP fungují. 

Máme velkou radost z pozitivní zpětné vazby účastníků: označili naše první setkání za hnací motor, který je znovu nastartuje…

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.