EduKačina: pohodové odpoledne nejen o tom, jak měnit vzdělávání

Žonglování, humor Simony Babčákové, vzrostlé buky, tráva, vůně falafelu, živá hudba i hovory o tom, co udělat, aby to děti ve škole víc bavilo. Na pozvání od Nadačního fondu Eduzměna přijelo na Kačinu v neděli odpoledne několik set lidí. 
„Chtěli jsme se setkat napříč jednotlivými sociálními bublinami i institucemi,“ uvedla Eliška Pácaltová, která se na Kutnohorsku mj. stará o vtahování místních do aktivit Eduzměny. „Rádi bychom si s vámi popovídali, zjistili, co se děje u vás na škole, a řekli si, jak vás můžeme podpořit,“ dodala. 

Nenechávejte to jen na školách, každý z nás je potřeba k tomu, aby se ve vzdělávání něco změnilo.

Celou akcí prováděla Simona Babčáková a netajila se přitom svými sympatiemi s potřebou některé věci ve školách lépe nastavit. „Kde je v české škole ta bytost, ten člověk a zájem o jeho potenciál a příběh?“ ptala se. I o posílení různých přístupů k různým dětem Eduzměna usiluje. „Naším cílem také je, aby se děti na svém vzdělávání aktivně podílely,“ řekla Zuzana Křivánková, tisková mluvčí kutnohorského týmu Eduzměny. „Nenechávejte to jen na školách, každý z nás je potřeba k tomu, aby se ve vzdělávání něco změnilo,“ apelovala na účastníky.

Festival zábavného učení EDUFEST

Související článek

Festival zábavného učení EDUFEST

Propojení těch, kteří by systém rádi aktivně měnili, se zřejmě zdařilo. „Poznala jsem se tu s další učitelkou, bylo zajímavé vyměnit si zkušenosti s integrací ukrajinských dětí u nás a u nich ve škole,“ pochvalovala si například kolínská pedagožka Lída Charvátová. „Bavila mě stezka mezi stromy, kde jsme měli kreslit, jakou bychom si přáli školu a co je pro nás v ní důležité,“ řekl sedmiletý Štěpán. A co na obrázek namaloval on? „Své přátele,“ smál se. Petra, také učitelka, ocenila, že zde byly na jednom místě odborné i zábavné stánky zaměřené na děti ale i na rodiče a také organizace, které pomáhají v oblasti duševního zdraví. „Sama působím ve Scio škole v Praze a zajímalo mě, jak na to chce jít Eduzměna,“ shrnula. 
Hosty přilákali i místní hudebníci, tedy Baruš Míma, Pískomil se vrací a studenti Gymnázia Jiřího Ortena Upsidedown. Jejich příznivci se odpolednem protančili až k samému večeru, kdy hosty pozdravil i Zdeněk Slejška, ředitel nadačního fondu Eduzměna. „Věříme, že změna je možná právě efektem sněhové koule,“ řekl. Setkání na Kačině tuto kouli roztočilo zase o trošku víc.

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.