Budujeme komunitu, přidejte se

„Chceme Vás poznat a zjistit, kdo jste..,“ tak naše kolegyně Tereza promlouvala k příznivcům Eduzměny na historicky prvním setkání s komunitou. Za posledních pár měsíců počet sledujících na našich sociálních sítích několikanásobně narostl a my z toho máme velkou radost. I proto jsme se rozhodli naši komunitu poznat a zjistit, jak jí můžeme vyjít vstříc, abychom mohli v našem úsilí o změnu spolupracovat.

 

Naše příznivce zajímalo, jestli kromě toho kutnohorského spolupracujeme i s dalšími MAPy, tedy Místními akčními plány vzdělávání, nebo možnosti a míra zapojení rodičů. Někteří projevili zájem o navázání kontaktů s dalšími odborníky ve vzdělávání, aby mohli na změně začít pracovat i ve svém okolí. A přišla řeč i na Edutéku, což je naše volně přístupná databáze projektů, programů, metodik, nástrojů a kurzů.

Pokud je škola schopná státem dané kurikulum uchopit, může dělat věci, které jsou na hony vzdálené tomu, co známe z tradičních tříd. Problém je v tom, že vedení škol mnohdy neví, jak tuto možnost využít. 

Ujíždí nám vlak. Změňme společně, jak u nás učíme

Související článek

Ujíždí nám vlak. Změňme společně, jak u nás učíme

„Zabývá se Eduzměna i osnovami? Překvapuje mě, jak moc teorie vzdálené od praktického života se ve škole děti stále učí,“ zněl jeden z dotazů. Odpovídal na něj ředitel Eduzměny Zdeněk Slejška: „Není to otázka osnov, ty už v tuto chvíli de facto neexistují. Pokud je škola schopná státem dané kurikulum uchopit, může dělat věci, které jsou na hony vzdálené tomu, co známe z tradičních tříd. Problém je v tom, že vedení škol mnohdy neví, jak tuto možnost využít. A to je cesta, kterou jde Eduzměna. Nabízíme školám příležitost pojmout školní vzdělávací program tak, aby byl atraktivnější a zajímavější pro žáky i pro učitele. Po republice již existuje velké množství škol, které se vydaly jinou cestou. Eduzměna se odlišuje v tom, že se nesnažíme pracovat pouze s těmi, kteří chtějí, ale hledáme cesty, jak motivovat i ty, kteří zájem nemají, nebo nevědí jak učit jinak.“

Pokud jste naše první online setkání propásli a chtěli byste dění v Eduzměně také sledovat, přihlaste se k odběru newsletteru, jeho prostřednictvím budeme zveřejňovat možnosti, jak se zapojit.

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.