Martina Břeňová

Martina Břeňová

Aby člověk mohl něco změnit, musí hořet. Používám na to teorii 212 stupňů Fahrenheita. U 211 stupňů je voda horká, při teplotě 212 stupňů se vaří, a s vroucí vodou přichází pára a parou můžete napájet vlak. Eduzměna právě takové lidi hledá a chce s nimi spolupracovat. Ve vzdělávání, mezi dárci, v regionech... Lidi, kteří se nebojí, inspirují ostatní a jsou připraveni pro změnu něco sami udělat. Kteří mají právě ten stupeň navíc. A tohle mě celý život baví.

Martina Břeňová je ředitelkou Nadace OSF, která je jednou z největších nadací u nás a podporuje demokracii a občanskou společnost v ČR a zemích střední Evropy. Celý život se zabývá filantropií podporující systémové změny a tématem inovativní spolupráce soukromého, občanského a veřejného sektoru. Působila osm let jako ředitelka pro programy a rozvoj soukromého Nadačního fondu Avast. Je členkou boardů v Nadačním fondu Kliniky paliativní medicíny a v organizaci Zlatá rybka. V minulosti pracovala také pro organizace Člověk v tísni, Nadaci VIA nebo Českou filharmonii. Vzdělávání získávala na Filozofické fakultě MU v Brně, na Yale University v New Haven a je absolventkou programu Philanthropy for Impact pod vedením lektorů z Harvard Kennedy School. Je členkou Rady vlády pro nestátní neziskové organizace. 

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.