Zapojování mladých nebo lepší klima ve školách – to je cíl našich minigrantů

Minigranty jsou jednou z forem podpory vzdělávání na Kutnohorsku a přinášejí školám možnost realizovat zajímavé projekty, zapojovat do nich děti, rodiče i širokou veřejnost a propojovat se i v rámci škol a různých organizací. Věříme, že mohou velmi významně přispívat ke změně kultury na školách, přinášet úplně nové, často nečekané aktivity, nebo zlepšovat ty stávající.

O minigranty mohou žádat mateřské, základní i střední školy, neziskové organizace nebo rodičovské spolky. Možnost přijít s vlastním projektem mají i středoškoláci nebo starší žáci základních škol. Rádi jim v začátcích pomůžeme a poradíme, jak na to. Zapojování dětí do procesu učení je totiž jedním z hlavních principů, na kterých Eduzměna staví.

Jaké projekty už díky minigrantům vznikly? Podívejte se na video.

 

Do konce září 2023 jsme podpořili 47 projektů v celkové částce 1,5 milionu korun. Aktuálně běží nová výzva, v níž rozdělíme dalších 800 tisíc. Žádat je možné v šesti různých kategoriích:

  • podpora kompetencí a gramotnosti u rizikové skupiny mladých lidí
  • zjednodušování přechodu žáků mezi jednotlivými typy a stupni škol
  • propojování učiva s reálným životem
  • aktivizace žáků při učení
  • podpora komunitní role školy
  • žákovské minigranty

Další informace o minigrantech a o podmínkách jejich získání se dozvíte zde.

 

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.